Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z mamula.pl

Jak wygląda bunt trzylatka to skomplikowany proces. Twoje dziecko nie jest jeszcze na tyle duże, aby nauczyć się zasad społecznych. Niemniej jednak, prawdopodobnie ma sprzeczne pragnienia. Jako trzylatek Twoje dziecko wie, że nie powinno chwytać zabawki kolegi. Jednak nadal chce mieć tę zabawkę. Więc, on lub ona próbuje być dobrym przyjacielem, podczas gdy nadal chce zrobić właściwą rzecz.

Chociaż jest to nieunikniony etap, dobrą wiadomością jest to, że większość dzieci wyrasta z niego. Najlepszym sposobem na uniknięcie go jest przygotowanie się z informacjami i technikami, które są zarówno odpowiednie dla wieku, jak i bezpieczne dla dziecka. Możesz porozmawiać o zasadach z dzieckiem i pójść na kompromis, aby dziecko się nie buntowało. Nawet jeśli twoje dziecko krzyczy lub rzuca rzeczy, pamiętaj, że wciąż się uczą.

Choć twoje dziecko może wydawać ci się logiczne, wciąż jest trzylatkiem. W rzeczywistości dopiero uczą się rozumieć swoje emocje i jak je wyrażać. Łatwo je rozruszać, nawet jeśli zrobią coś głupiego. Niemniej jednak możesz pomóc im zrozumieć, co czują i jak odpowiednio reagować. W niektórych przypadkach codzienne łzy są nadal rzeczywistością.

Dziecko, które się buntuje, może być sfrustrowane brakiem kontroli nad podejmowaniem decyzji dla siebie. Czują się pominięte lub nie zostały wysłuchane. Dając im opcje pozwoli im poczuć się tak, jakby mieli trochę do powiedzenia w tym, co robią. Odkładając zabawki przed obiadem lub odkładając je przed snem, sprawisz, że dziecko poczuje, że ma kontrolę.

Następny etap defiance może obejmować rozbicie odpowiedzialności na mniejsze kroki. Przedszkolaki powinny otrzymać obowiązki domowe i nauczyć się, jak je wypełniać. Spędzić czas szkolenia i praktyki z nimi, więc dostać wygodne z nimi. Defiance może być również wynikiem posiadania nowego obowiązku, który jest dla nich zbyt trudny do spełnienia. Jeśli obowiązek jest trudny, należy go podzielić na mniejsze etapy.

Podobne tematy