Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z babyguard.pl

Drewniane zabawki przywołują wspomnienia starych, dobrych czasów. Są one wykonane z minimalną ilością tworzyw sztucznych i syntetyków, a przy tym są trwałe przez lata. Zabawki drewniane sprzyjają również szybkiemu rozwojowi fizycznemu i umysłowemu. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, kupując drewnianą zabawkę dla swojego malucha. Upewnij się, że kupujesz drewniane zabawki, które nie zawierają baterii lub przewodów elektrycznych.

Niektóre badania wykazały, że drewniane zabawki promują pozytywny rozwój fizyczny i umysłowy, taki jak rozwój równowagi i mięśni. Zabawki te sprzyjają również wyobraźni i rozwiązywaniu problemów. Niektóre badania wykazały nawet, że zabawki te poprawiają funkcje odpornościowe. Zabawki drewniane są również bardziej wytrzymałe niż zabawki plastikowe i mogą wytrzymać żucie, tupanie i rzucanie nimi. W rezultacie są bardziej prawdopodobne, że będą trwać dłużej niż zabawki plastikowe.

Chociaż nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, wiele zabawek dla dzieci jest bezpiecznych i korzystnych dla rozwoju Twojego dziecka. Zabawki wykonane ze zrównoważonego drewna i wykończone nietoksycznymi lakierami na bazie wody to świetna opcja. Na przykład grzechotka dla dziecka pomaga rozwijać umiejętności motoryczne i promuje pozytywne zachowania. Drewniane grzechotki to również dobry wybór, ponieważ są wykonane z drewna pochodzącego z recyklingu. Możesz nawet kupić drewniane koraliki i zrobić własną grzechotkę dla dziecka.

Jeśli szukasz czegoś nieco większego niż standardowe drewniane klocki, możesz rozważyć przedmiot wykonany z certyfikowanego drewna. Wiele klocków budowlanych Montessori jest wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu i są one wykonane z nietoksycznej farby na bazie wody. Innym dobrym wyborem jest HABA Fun with Sounds Wooden Discovery Blocks, które zawierają muzykę i dźwięk, aby pomóc dziecku rozwijać koordynację ręka-oko.

Wielofunkcyjna kostka aktywności jest fantastyczną opcją dla Twojego malucha. Ta kostka aktywności zawiera 5 zabawek w jednym kompaktowym, lekkim opakowaniu. W środku znajduje się wirujący bieg, spirale przypominające labirynt oraz koraliki. Zabawka przeszła kilka testów bezpieczeństwa i ma długą listę funkcji. Została uznana za jedną z najlepszych drewnianych zabawek dla maluchów i zdobyła wiele wyróżnień.

Kiedy roczne dziecko może zacząć bawić się drewnianymi zabawkami? Gdy Twoje dziecko będzie już chodzić i mówić, możesz wprowadzić puzzle i inne zabawki edukacyjne. Twoje dziecko może nawet zacząć bawić się nimi wspólnie. W miarę jak Twoje dziecko będzie rosło, zobaczysz jak szybko rozwijają się u niego umiejętności rozwiązywania problemów. Już w wieku trzech lat potrafi ono ułożyć podstawowy obrazek składający się z maksymalnie ośmiu połączonych ze sobą elementów. Tylko pamiętaj, aby wybrać puzzle, które są bezpieczne i nietoksyczne.

Drewniane zabawki są bezpieczne i naturalnie wykonane. Wielu pedagogów Montessori opowiada się za naturalnymi zabawkami dla swoich małych dzieci. Są one bezpieczne, inspirujące i piękne. Są również trwałe i mogą przetrwać przez pokolenia. Nawet najprostsze drewniane zabawki mogą przykuć uwagę dziecka i zachęcić jego wyobraźnię. Co więcej, drewniane zabawki są również wspaniałą opcją dla małych dzieci, które lubią spokojną zabawę. A podczas zabawy drewnianą zabawką, Twoje dziecko rozwinie miłość do nauki.

Podobne tematy