Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, kiedy ich dziecko jest wystarczająco duże, aby jeździć na przednim siedzeniu. New Jersey niedawno zmieniło prawo dotyczące używania pasów bezpieczeństwa przez dzieci. Prawo wymaga teraz, aby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy. Mimo to, niektórzy rodzice nadal pozwalają swoim dzieciom siedzieć na przednim siedzeniu bez pasów bezpieczeństwa. Taka praktyka nie jest zalecana. Ze względów bezpieczeństwa należy pozwolić dziecku na jazdę na przednim siedzeniu tylko wtedy, gdy jest ono wystarczająco duże.

Pierwsze prawo dotyczące fotelików dla dzieci zostało uchwalone w Tennessee w 1978 roku. Prawo to było wynikiem wieloletniego lobbingu dr Roberta Sandersa, który później stał się znany jako „Dr Seat Belt”. Pomimo faktu, że mniej niż 15 procent Amerykanów używało fotelików dla dzieci, wypadki samochodowe były główną przyczyną śmierci wśród małych dzieci. Ustawa weszła w życie w 1978 roku i była pierwszą tego typu, zapoczątkowując działania legislacyjne w wielu innych stanach. Dr Sanders został uznany za pomoc w ratowaniu wielu młodych istnień w Tennessee i w całym kraju.

Prawo wymaga, aby dzieci poniżej 8 lat jeździły na tylnym siedzeniu z pasem bezpieczeństwa. Dzieci młodsze od tego powinny jeździć na tylnym siedzeniu. Jeśli są starsze niż osiem, mogą jeździć na przednim siedzeniu z pasem bezpieczeństwa. Najlepiej jest wyłączyć poduszkę powietrzną po stronie pasażera, zanim pozwoli się dziecku na jazdę na przednim siedzeniu. Jeśli dziecko jest zbyt małe, aby zapiąć pas bezpieczeństwa, powinno siedzieć na tylnym siedzeniu.

Podobne tematy