Kiedy powinieneś zacząć myśleć o foteliku samochodowym dla dziecka? Jest kilka czynników, które należy rozważyć. Waga, wzrost i poziom rozwoju dziecka określają, jaki rodzaj fotelika będzie dla niego najlepszy. Fotelik samochodowy dla niemowląt montowany tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejszym wyborem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest fotelik z uprzężą skierowany przodem do kierunku jazdy. Są one mniej bezpieczne dla Twojego dziecka. Dobrą zasadą do naśladowania jest kupno siedzenia cabrio, jeśli jest dostępne.

Fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy jest najlepszy, dopóki dziecko nie osiągnie około 20 funtów i ma co najmniej 1 rok. Podczas gdy fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejszy dla dziecka, wiele fotelików ma ograniczenia wysokości i wagi. Przed zakupem fotelika samochodowego dla swojego dziecka sprawdź, jakie są limity wzrostu i wagi. Jeśli nie wiesz, przeczytaj instrukcję producenta. Jeśli nie jesteś pewien, rozważ zakup fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy.

Foteliki samochodowe dla niemowląt mają zazwyczaj datę ważności. Oznacza to, że z czasem mogą się rozciągać i ulegać deprecjacji. Przed zakupem fotelika sprawdź datę ważności i kup taki, który jest odpowiedni dla wieku i wzrostu Twojego dziecka. Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto rozważyć zakup wkładki dla noworodka. Zakup nowego fotelika samochodowego zapewni, że wszystkie elementy są nienaruszone i zapewnią lepszą ochronę przed zderzeniami.

Jest wiele rzeczy do rozważenia przy zakupie fotelika samochodowego. Sprawdź instrukcje producenta i dołączone instrukcje. Jeśli Twoje dziecko będzie jeździć w samochodzie przez długi czas, będziesz chciał kupić fotelik samochodowy, który pozwoli Twojemu dziecku być wygodnym w. Na szczęście większość samochodów ma taką funkcję. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko będzie potrzebowało fotelika kabrioleta, czy ośmiokątnego fotelika samochodowego, upewnij się, że otrzymasz odpowiedni dla swojego dziecka.

Po zakupie fotelika samochodowego upewnij się, że jest on prawidłowo zainstalowany. Wszystkie nowe foteliki są dostarczane z klipsem blokującym, ale jeśli go nie masz, możesz go kupić od sprzedawcy, takiego jak Amazon. Upewnij się, że klips jest umieszczony około cala od płytki zatrzasku, ponieważ zapewni to dziecku dodatkową stabilność podczas jazdy samochodem. Upewnij się, że paski uprzęży są wystarczająco ciasne, aby dopasować się do ramienia i klatki piersiowej dziecka.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj uzyskać, możesz również spróbować fotelik bezpieczeństwa tylko dla niemowląt. Te fotele mogą być używane jako nośniki lub krzesła, gdy dziecko nie jest w samochodzie. Kilka modeli odłącza się od bazy i może być używanych w wózku. Nigdy nie należy umieszczać niemowlęcia w foteliku, którego nie można ustawić na odpowiedniej wysokości lub pod odpowiednim kątem. Chociaż foteliki samochodowe dla niemowląt są zarówno bezpieczne, nadal ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla potrzeb dziecka.

Kiedy powinieneś pomyśleć o fotelikach samochodowych dla niemowląt? Powinieneś rozważyć zainstalowanie fotelika samochodowego dla niemowląt na tylnym siedzeniu lub na środkowym siedzeniu samochodu, które są najbezpieczniejszymi pozycjami dla Twojego dziecka. Możesz zainstalować fotelik z przodu, z tyłu lub na środku samochodu, ale upewnij się, że nie zainstalujesz go w pobliżu poduszki powietrznej. Istnieją również inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka.

Podobne tematy