Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z poradnikdziecko.pl

Kiedy dziecko może bezpiecznie jeździć na przednim siedzeniu? Przepisy różnią się w zależności od stanu i w przypadku wysokich dzieci można je zapiąć na przednim siedzeniu. Jednak przed zapięciem dziecka na przednim siedzeniu należy wyłączyć poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Ponadto, jeśli dziecko ma więcej niż pięć stóp i waży mniej niż 150 funtów, można pozwolić mu siedzieć na przednim siedzeniu. Podczas gdy kuszące jest zapinanie dziecka, nie pozwól, aby Twoje własne ego stanęło na przeszkodzie.

Przy umieszczaniu dziecka na przednim siedzeniu, upewnij się, że pas barkowy pasa bezpieczeństwa dla dorosłych opiera się o obojczyk dziecka, a nie o jego gardło. Pas biodrowy powinien przebiegać przez biodra i górną część ud dziecka. Upewnij się, że dziecko prawidłowo zapina pasy bezpieczeństwa i dobrze je zapina. Jeśli jest zimno, zdejmij z dziecka odzież wierzchnią, którą ma na sobie. I nie zapomnij wyregulować prowadnicy fotela, aby dziecko było na odpowiedniej wysokości.

Niektóre dzieci wyrażą swoje zainteresowanie jazdą na przednim siedzeniu samochodu. To naturalna ciekawość, bo rodzice słyszeli historie grozy o przednim siedzeniu. To „zabójca dzieci” w samochodzie, więc niektórzy rodzice nazywają to siedzeniem samobójcy lub pułapką śmierci. Istnieją jednak zasady bezpieczeństwa i ograniczenia prawne dotyczące jazdy na przednim siedzeniu. To, czy jest to bezpieczna czy ryzykowna decyzja dla Ciebie, zależy od wzrostu i wagi Twojego dziecka.

Chociaż niektóre badania sugerują, że dzieci mogą bezpiecznie jeździć na przednim siedzeniu, nie zawsze tak jest. Niektóre dzieci mogą być nawet narażone na ryzyko obrażeń z poduszki powietrznej, jeśli zostaną umieszczone na przednim siedzeniu. Ponadto, dzieci mogą spowodować więcej szkód podczas wypadku, gdy uderzą w przednie drzwi, deskę rozdzielczą lub przednią szybę. Ważne jest również, aby wiedzieć, jaki jest wzrost dziecka, ponieważ przednie siedzenie ma najwięcej miejsca na urazy głowy.

Niektóre stany mają prawa dotyczące urządzeń przytrzymujących dla dzieci. W zależności od wieku dziecka, nie należy przenosić go na przednie siedzenie bez uprzedniego zastosowania fotelika podwyższającego. Jeśli nie jesteś pewien, odwiedź stronę internetową National Highway Traffic Safety Administration, aby dowiedzieć się więcej o odpowiednim foteliku samochodowym. National Highway Traffic Safety Administration udostępnia obszerną listę zalecanych fotelików samochodowych i sposobów ich bezpiecznego użytkowania. Najlepiej jest wybrać fotelik dla dziecka na przednim siedzeniu, ponieważ jest to ogólnie bezpieczniejsze niż jazda z tyłu.

Chociaż istnieją pewne przypadki, w których dzieci mogą jeździć na przednim siedzeniu, większość ekspertów zaleca, aby pozostały one umieszczone tyłem do kierunku jazdy. Dzieci poniżej 13 roku życia powinny jeździć na tylnym siedzeniu. Fotelik samochodowy jest najbezpieczniejszym sposobem transportu niemowlęcia, malucha, a nawet przedszkolaka. Jeśli dziecko jest młodsze niż zalecany wiek, powinno jechać na tylnym siedzeniu. Jeśli dziecko jest starsze, może przesiąść się na fotelik lub uprząż bezpieczeństwa.

Podobne tematy