Prezentowany materiał jest efektem współpracy z babydorm.pl

Jeśli chodzi o kamienie milowe rozwoju Twojego jednorocznego dziecka, jest kilka obszarów, na których należy się skupić. W pierwszym roku życia Twoje dziecko prawdopodobnie zaczęło naśladować Twoją mowę i prawdopodobnie będzie się do Ciebie zwracać per mamo lub tato. To tylko niektóre z kluczowych obszarów, na które należy zwrócić uwagę, gdy jesteś z dzieckiem poza domem. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, oto kilka wskazówek.

Twój jednoroczniak zacznie uczyć się nowych słów i zwrotów mniej więcej w tym samym wieku, więc ważne jest, aby często mu czytać. Kiedy Twoje dziecko zacznie jeść stałe pokarmy, możesz zastanawiać się, co jeszcze wprowadzić. Odpowiedź jest taka, że to zupełnie normalne, że roczny maluch będzie się czepiał, gdy zobaczy, że inne dziecko jest zdenerwowane. Ale nie przejmuj się! Jest to część procesu rozwoju, a poniższe informacje pomogą Ci zachować spokój i szczęście Twojego 1-latka.

Daj dziecku szeroką gamę smaków i tekstur. Spróbuj nowych pokarmów, gdy karmisz dziecko po raz pierwszy. Nawet jeśli Twoje dziecko nie lubi czegoś na początku, daj mu kilka prób, zanim rozwinie się jego smak. Dziecko może również doświadczyć nowych zapachów. Możesz nawet pozwolić swojemu dziecku powąchać nowe jedzenie. Jeśli masz wybrednego zjadacza, daj mu łyżkę pełną miodu!

Twoje dziecko uczy się z twojego przykładu. Twoje zachowanie jest wzorem do naśladowania dla dziecka, dlatego powinnaś wyznaczać granice i zachęcać do pozytywnych zachowań. Tworząc pozytywne środowisko i wyznaczając granice, możesz bardziej cieszyć się maluchem swojego dziecka! Nie ma potrzeby spędzania godzin na czytaniu dziecku. Nawet jeśli jesteś zajęty, możesz nadal spędzać czas jakościowy ze swoim maluchem. Możesz nauczyć swoje dziecko nowych słów, gdy będzie starsze.

Bezpieczeństwo jest również ważnym tematem, na którym należy się skupić. Nawet w młodym wieku dziecko powinno rozumieć, jak zadzwonić pod numer 911 w razie nagłego wypadku medycznego. W rzeczywistości, możesz nawet rozważyć nauczenie dziecka, jak używać telefonu komórkowego do wykonywania połączeń, jeśli tego potrzebuje. Ponadto, powinieneś upewnić się, że ma łatwy dostęp do telefonu komórkowego do celów awaryjnych.

Rozwój niezależności i rozwój fizyczny są ważne dla dobrego samopoczucia Twojego dziecka. Przy jednorocznych kamieniach milowych rozwoju, Twoje dziecko może siedzieć bez pomocy, stać bez pomocy, podnosić przedmioty i używać kciuka i palca wskazującego do ich trzymania. W wieku roku większość dzieci potrafi już chodzić, a jego umiejętności drobnej motoryki są na tyle zaawansowane, że może złapać piłkę lub trzymać kredkę.

Dzieci chętnie robią więcej dla siebie, a Ty możesz je do tego zachęcać, pozwalając mu wykonywać obowiązki. Prawdopodobnie stanie się osobą pomocną i nauczy się robić to na zmianę. Twoje dziecko zacznie również rozumieć znaczenie przeciwieństw. Zacznie rozumieć, że jeśli jedna rzecz jest pozostawiona bez opieki, może to być problem i musi zostać rozwiązany. Oprócz tych zadań, maluchy rozwijają również umiejętności rozwiązywania problemów, takie jak wybór zabawki do zabawy.

Podobne tematy