Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z superrodzice.pl

Co powinien robić dwulatek? Twoje dziecko powinno znać ponad 50 słów, wykonywać proste polecenia i mówić swoje imię. Powinno być w stanie posortować przedmioty w grupy na podstawie rozmiaru, kształtu lub koloru. Powinno być w stanie wskazać rzeczy na obrazkach i użyć ich do zademonstrowania, jak działają. Możesz znaleźć więcej informacji o tym, czego oczekiwać od dwulatka, czytając ten artykuł!

W wieku 18 miesięcy Twoje dziecko powinno być w stanie wskazać na takie rzeczy jak uszy, nos i oczy. Powinno być w stanie policzyć do trzech. Powinno być w stanie ubrać lub rozebrać się z łatwością. Powinno być w stanie powiedzieć, jaka jest różnica między piłką a balonem. Programy wczesnej interwencji dla autyzmu mogą być oferowane Twojemu dziecku, a niektóre z tych usług są bezpłatne.

Maluch rozumie wiele z tego, co mówisz. Odpowiadają na proste polecenia i wskazują na znajome przedmioty, gdy je wywołujesz. Uczą się również nowych pojęć i potrafią wyrażać się za pomocą gestów. Możesz zachęcać je do używania tych gestów do wyrażania siebie i zabawy. Pamiętaj tylko, by poprawiać je, jeśli podczas liczenia powiedzą dwa lub trzy! Będziesz zaskoczony, jak szybko podniosą te umiejętności.

Umiejętności społeczne są istotną częścią rozwoju dziecka. Twoje dziecko powinno bawić się z innymi dziećmi w tym samym wieku. Zabawa z innymi maluchami jest doskonałą okazją do modelowania dobrego zachowania i uczenia ich dzielenia się z innymi. Nawet jeśli dzieci nie rozumieją w pełni koncepcji dzielenia się z innymi do piątego roku życia, nadal są w stanie naśladować swoich rodziców. Jeśli nie wykazują jeszcze oznak dojrzałości społecznej, konieczna może być fizykoterapia.

Maluch chętnie pomaga sobie także w codziennych czynnościach. Potrafi samodzielnie umyć się po kąpieli, ubrać i nakarmić. Oczywiście, te umiejętności wciąż się rozwijają i mogą przydać się dziecku do dalszej nauki. Jednak im więcej pozwolisz mu pomóc, tym bardziej będzie pewne siebie. Dzieci uwielbiają pomagać i czują dumę i satysfakcję, gdy są dobrym pomocnikiem.

Twój dwulatek powinien umieć robić celowe znaki na papierze. Powinien umieć rysować linie proste, koła, a nawet litery. Korzystając z próbek farby, powinien również nauczyć się sortować przedmioty domowe. W rezultacie Twoje dziecko rozwinie miłość do matematyki i nauki. Nauka o literach i kształtach poprzez zabawę może być zabawą dla was obojga.

Twoje dziecko powinno być w stanie mówić i chodzić samodzielnie w wieku dwóch lat. W tym wieku mięśnie w stopach zaczynają się rozwijać. Będą w stanie wspinać się na meble, stawać na palcach i biegać na krótkich dystansach. W wieku dwóch lat dziecko powinno być w stanie chodzić jak dorosły. Powinno być w stanie przejść obok Ciebie bez pomocy i poruszać się po schodach z minimalną pomocą.

Podobne tematy