Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z 123mama.pl

Większość stanów nie ma określonych praw regulujących, kiedy dziecko może zostać samo w domu. To rodzice decydują, kiedy ich dziecko jest wystarczająco dorosłe, aby pozostawić je bez opieki. Chociaż 5 lat może wydawać się młodym wiekiem, eksperci zalecają, aby zostawić dziecko samo tylko wtedy, gdy ma ono więcej niż sześć lat lub więcej niż piętnaście lat. Pozostawienie dziecka samego na godzinę lub mniej jest w porządku dla większości dzieci, ale powinieneś poczekać, aż dziecko będzie miało co najmniej osiem lat, aby zostawić go w domu bez nadzoru.

Ilość czasu, w którym dziecko może być pozostawione bez nadzoru, różni się w zależności od temperamentu dziecka. Na przykład, ostrożne dziecko może potrzebować więcej nadzoru niż żądne przygód. Jednak dziecko w wieku od sześciu do dziewięciu lat powinno być pozostawione bez nadzoru na okres do dwóch godzin, jeśli w otoczeniu nie ma żadnych zagrożeń. Jeśli dziecko jest pozostawione bez nadzoru przez ponad trzy godziny, opiekun powinien być zawsze w pobliżu.

Znajomość praw stanowych i przepisów federalnych dotyczących znęcania się nad dziećmi i zaniedbania są również ważne w określaniu gotowości dziecka do czasu samotnego pobytu w domu. Jeśli Twoje dziecko jest maluchem, możesz je przygotować, omawiając z nim scenariusze. Rozmawiając z nimi i słuchając ich opinii i sugestii, możesz pomóc im rozwinąć zaufanie do swoich umiejętności podejmowania decyzji. Jeśli są jeszcze młodzi i potrzebują więcej nadzoru, powinni mieć starsze rodzeństwo, które może zostać z nimi w domu.

Chociaż wymagania wiekowe dotyczące pozostawiania dzieci samych w domu różnią się znacznie w zależności od stanu, istnieje kilka ogólnych wytycznych, których powinieneś przestrzegać, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Najlepszym sposobem na określenie wieku, w którym Twoje dziecko jest gotowe do pozostawienia w spokoju, jest skonsultowanie się z adwokatem prawa rodzinnego, który może wyjaśnić prawa. Musisz również wiedzieć, że pozostawienie dziecka bez nadzoru osoby dorosłej może prowadzić do wielu komplikacji, dlatego ważne jest, aby uzyskać pomoc w tym zakresie.

Zostawienie dzieci samych to duża decyzja. Odpowiedź na to pytanie będzie się różnić w zależności od stanu i kultury. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci nie są gotowe na samodzielne przebywanie w domu, dopóki nie skończą co najmniej siedmiu lat, a w średnich latach szkolnych mogą być pozostawione same w bardziej dosłownym sensie. Jednak wiek, w którym dziecko może zostać samo w domu, będzie zależał od tego, jak bardzo są dojrzałe, geografii i innych czynników.

W jakim wieku dziecko może zostać samo? To zależy od dojrzałości dziecka, zdolności do dbania o siebie i bezpieczeństwa domu. Upewnij się, że dziecko ma bezpieczny dom, ma telefon komórkowy i wie, jak używać zamków. Jeśli to możliwe, trzymaj też niebezpieczne przedmioty poza zasięgiem dzieci. Pozostawienie dziecka samego w domu może być dużym krokiem, ale może też być przerażające.

Podobne tematy