Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale mama24h.pl

Jeśli szukasz gier do zabawy z nowym dzieckiem, to trafiłeś we właściwe miejsce. Nie możesz się pomylić z grami planszowymi i książkami z klapką. Twoje dziecko będzie uwielbiało otwierać klapkę i zaglądać do środka, zamykać ją, a potem powtarzać. Twój mały facet pokocha te gry i będzie zachwycony, aby nauczyć się nowych słów i zwrotów, gdy gra.

Zabawnym sposobem na wprowadzenie dziecka do przyczyny i skutku jest zrobienie gry grawitacyjnej. To może być wykonane z rampą, książka i niektóre przedmioty gospodarstwa domowego i taśmy. Inną grą, która jest świetna dla Twojego malucha jest ciągnięcie pudełka pull-along. Są one idealne dla niemowląt, które nie są jeszcze stabilne na nogach. Możesz nawet grać z balonem zamiast piłki.

Gra planszowa uczy dzieci dzielenia się i współpracy. Jest prosta do zagrania i nawet dwulatek może wkroczyć do akcji, próbując przesunąć arkusz pod stopą każdego gracza. Musisz upewnić się, że elementy gry są trwałe i solidne, w przeciwnym razie Twoje dziecko może się skaleczyć podczas zabawy. Na szczęście istnieje wiele zabawnych gier dla jednorocznego, które można kupić. I wszystkie są pewne, że będą bawić twoje dziecko przez wiele godzin!

Jakie są niektóre zabawne gry dla jednorocznego dziecka? – I które z nich są lepsze dla Twojego dziecka? Ruben sugeruje gry udawane jako sposób na budowanie umiejętności społecznych dziecka. Gry te pomagają dziecku rozwijać umiejętności komunikacyjne, takie jak mówienie „baby” w sposób udawany. Zabawkowy telefon lub szczotka do włosów może być również zabawnym sposobem na rozpoczęcie rozmów.

Inna zabawna gra dla jednorocznego dziecka to Where’s Bear? Jest to prosta gra oparta na kartonowych pudełkach do gniazdowania z ilustracjami różnych pomieszczeń w domu niedźwiedzia. Możesz wybrać jeden z każdego pokoju i ukryć niedźwiedzia w środku, podczas gdy ty otwierasz oczy, aby go znaleźć. Twoje dziecko z pewnością nauczy się liczyć grając w tę grę. Nie ma lepszego sposobu na to, aby Twoje dziecko nauczyło się kolorów i strategii niż poprzez gry.

Prawdopodobnie słyszałeś, że jednoroczniaki są trudnymi klientami do zabawiania. Podczas gdy nie są już niemowlętami, są teraz maluchami z silnymi opiniami na temat tego, jak spędzić swój czas. Potrzebują stymulacji i zabawy. Ale nie musisz kupować drogich zabawek, aby zapewnić dziecku radość. Wystarczy kilka przedmiotów w domu, które mogą zapewnić im zajęcie.

Podobne tematy