Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z przedszkolak.eu

Zabawy ruchowe to świetne zajęcia sensoryczne dla Twojego rocznego dziecka. Zabawa w gąszczu może stymulować system dotykowy Twojego dziecka, ponieważ odkrywa ono różne tekstury. Maluch prawdopodobnie będzie badał bałagan swoimi rączkami i nóżkami. Możesz również włączyć do zabawy sensorycznej artykuły spożywcze, takie jak Froot Loops, aby zachęcić do eksploracji sensorycznej. Możliwości są nieograniczone! Jeśli chodzi o materiały, używaj przedmiotów nietoksycznych lub jadalnych, aby nie narażać zdrowia dziecka. Możesz również rozprowadzić bałagan w całej wannie lub basenie dla dzieci.

Wybierając, które gry sensoryczne zaoferować swojemu jednorocznemu, pamiętaj, że każde dziecko jest inne. Nie zmuszaj dziecka do uczestnictwa w aktywności, której nie lubi. Jeśli Twoje dziecko wydaje się być przestymulowane, zrób przerwę. Prosta aktywność sensoryczna będzie przyjemna zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Możesz wprowadzić jedną zabawkę na raz, aby uniknąć nadmiernej stymulacji.

Aby ręce dziecka były zajęte, spróbuj stworzyć kosz sensoryczny. Wypełnij go niegotowanym ryżem, owsem, wacikami, piórkami i innymi małymi zabawkami. Możesz również spróbować zrobić zupę kwiatową z kwiatów, które zebrałaś na spacerze przyrodniczym. Możesz również użyć rurek po ręcznikach papierowych jako pojemników sensorycznych. Tylko upewnij się, że nadzorujesz swoje dziecko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo.

Możesz również wymieszać swój własny slime! Ta zabawa, domowa aktywność sensoryczna może być wykonana ze wspólnych składników kuchennych. Ma dodatkową korzyść w postaci ruchu, co czyni ją świetnym skrzyżowaniem między ciastem do zabawy a slime. Plus, można stworzyć domowej roboty slime za mniej niż $1. Najlepsze jest to, że jest łatwy do wykonania i jest jednym z najfajniejszych gier sensorycznych.

Ciało malucha wciąż się rozwija. Aby stymulować jego system sensoryczny, możesz bawić się małymi zjeżdżalniami. Choć maluchy powinny być ściśle nadzorowane, są to doskonałe gry sensoryczne. Pozwalają one dziecku poruszać nogami w górę i w dół, stymulują siłę rdzenia i zachęcają do planowania motorycznego. Alternatywnie, możesz również zrobić tor przeszkód dla swojego dziecka używając koców i wypchanych zwierząt. Ciekawym ćwiczeniem sensorycznym jest również korzystanie z kuchni błotnej. Używanie piłki w kształcie orzeszka ziemnego jest doskonałym sposobem na wprowadzenie koncepcji „rąk”, która jest kluczowym elementem procesu.

Innym sposobem na zaangażowanie dziecka podczas zabawy i czasu kąpieli jest oferowanie mu wacików. Można je wykorzystać do stymulowania ich zmysłów podczas zabawy, pozwalając im badać właściwości wody i suchych cotton balls. Tematy takie jak zgniatanie, żucie i potrząsanie są również korzystne dla Twojego dziecka. Jeśli szukasz gier sensorycznych dla jednorocznego dziecka, rozważ ten niedrogi pomysł.

Podobne tematy