Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z babyboss.pl

Istnieje wiele pokarmów, których Twoje dziecko nie powinno jeść jako niemowlę, a ten artykuł pomoże Ci wybrać te właściwe. Pamiętaj, że te pokarmy mają wysoką zawartość sodu i mogą prowadzić do zatrucia pokarmowego. Unikaj podawania dziecku mięsa z delikatesów, ponieważ ma ono wysoką zawartość tłuszczu i sodu. Cukrowe przekąski są również szkodliwe dla zębów dziecka. Utrzymywanie tych pokarmów z dala od diety dziecka pomoże zapobiec próchnicy i zapobiegnie ubytkom.

Pokarmy takie jak całe orzechy i winogrona powinny być wprowadzane powoli, ponieważ stanowią zagrożenie zadławienia. Pamiętaj, aby posiekać winogrona na ćwiartki lub połówki przed podaniem ich dziecku. Ogólnie rzecz biorąc, dziecko potrzebuje od sześciu do 15 ekspozycji, aby zaakceptować nowy pokarm, więc bądź cierpliwy i nie spiesz się. Unikaj także fast foodów i zbyt przetworzonej żywności, ponieważ zawierają one dużo tłuszczów nasyconych, cukru, soli i kalorii, a mało witamin i składników odżywczych. Należy również kroić mięso i drób w poprzek ziarna i podawać je jako przekąskę lub smoothie.

Mleko i jogurt są dobrymi źródłami białka i wapnia, które są niezbędne dla rozwijających się zębów i kości. Szklanka pełnego mleka dostarcza 39% dziennej zalecanej wartości dla wapnia i osiem gramów białka. Podczas gdy mleko matki jest najlepsze dla Twojego dziecka do ukończenia drugiego roku życia, możesz stopniowo wprowadzać pełnotłuste mleko mleczne podczas posiłków. Jogurt można podawać z miodem lub świeżymi owocami. Możesz również zaoferować jogurt w formie smarowidła lub zwieńczony owocami.

Miękkie mięsa i warzywa mogą być fontanną białka dla rosnących totsów. Miękkie mięsa mogą być puree lub saute. Pełnoziarniste naleśniki to również doskonały wybór dla jednorocznych dzieci. Niezależnie od tego, czy przygotujesz je sama, czy kupisz, powinny być na tyle miękkie, by można je było trzymać w palcach. Awokado jest pełne zdrowych tłuszczów, które wspierają rozwój mózgu.

Do ósmego miesiąca życia dziecko może zacząć jeść twarożek lub jogurt z pełnego mleka. Do dziewięciu miesięcy można stopniowo przechodzić na mleko pełne, ale należy obserwować, czy nie ma nietolerancji na nabiał lub alergii na mleko. Chociaż rzadko, mleko jest bezpieczne dla dzieci, które mogą je jeść z umiarem. Najlepszym sposobem na jego wprowadzenie jest ułatwienie dziecku jego trawienia. Możesz użyć gazet lub plastikowych ściereczek do kroplówek pod wysokim krzesłem, co ułatwi sprzątanie.

Mleko matki jest nadal najlepszym źródłem pożywienia dla niemowląt. Mleko matki jest bogate w składniki odżywcze i enzymy, które pomagają organizmowi rosnąć. Z kolei mleko krowie zawiera więcej laktozy, która wpływa na trawienie dziecka. W miarę jak dziecko rośnie, powinnaś stopniowo odchodzić od mleka krowiego na rzecz mleka matki lub formuły. Jeśli nie chcesz wprowadzać dziecku stałych pokarmów, po ukończeniu pierwszego roku życia możesz zastąpić mleko matki mlekiem niskotłuszczowym lub pełnotłustym.

Powinnaś oferować dziecku kilka zdrowych posiłków dziennie. Pożywna przekąska powinna być podawana dziecku co dwie do trzech godzin. Utrzymanie harmonogramu pomaga dziecku rozwinąć zdrowe nawyki żywieniowe i uniknąć wypasu. Oprócz unikania mleka ważne jest również wprowadzanie pokarmów w odpowiednich ilościach. Jeśli dziecko nie chce jeść danego pokarmu, należy spróbować znaleźć sposób na przygotowanie go w taki sposób, aby dziecku smakowało.

Podobne tematy