Być może zastanawiasz się, czy Twoje dziecko może jeść w nocy. Wielu rodziców informuje, że budzą swoje dzieci tylko na kilka minut w porze snu, a potem wracają do spania. Jednak Twoje dziecko może próbować zasnąć i wcale nie jest głodne. Niemniej jednak należy wziąć to pod uwagę, zanim pozwoli się dziecku spać zbyt długo. Nauczone głodu jest ważną częścią zdrowego rozwoju.

Dzieci w każdym wieku potrzebują odpowiedniego odpoczynku. Starsze niemowlęta i maluchy mogą mieć trudniejszy czas karmienia, jeśli są zmęczone. To zmęczenie przekłada się na korpulencję, co może sprawić, że będą bardziej płakać. Nawet dzieci, które dobrze śpią w nocy, nadal potrzebują drzemek w ciągu dnia. Kluczem jest ustalenie rutyny drzemek. Zawsze powinnaś nakarmić dziecko przed snem, upewnić się, że jest mu wygodnie i ubrać je w czystą, świeżą pieluchę.

Ważne jest ustalenie przewidywalnej rutyny na dobranoc. Jeśli dziecko skarży się na głód, daj mu lekką przekąskę lub trochę mleka, zanim pójdzie spać. Posiadanie światła lądowania w sypialni jest również dobrym pomysłem. Światło z telewizora lub ekranu komputera może zakłócać sen. Ponadto, dzieci nie powinny grać w gry wideo lub oglądać telewizji tuż przed snem. To dlatego, że jasne światło może sprawić, że będą niespokojne i sprawią, że poczują się nieswojo.

Podczas nocy Twoje dziecko będzie spało około sześciu do ośmiu godzin na raz. W wieku czterech miesięcy, mogą spać przez osiem godzin na raz. Jednak wraz z wiekiem, będą spać przez dłuższe okresy czasu. Aby pomóc im zrozumieć, kiedy należy spać, ważne jest, aby zapewnić przyjemną rutynę na dobranoc. Jeśli kładziesz dziecko z butelką, podaj ją krótko przed snem. Nie wkładaj butelki do ust dziecka, ponieważ może to prowadzić do próchnicy zębów.

Podobne tematy