Ten artykuł został przygotowany we współpracy z maluni.pl

Podczas spaceru należy zapewnić dziecku ciepło. Dzieci nie wiedzą, kiedy jest im zimno, ale łatwo tracą ciepło, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Najdokładniejszy odczyt temperatury jest dokonywany na poziomie odbytu dziecka, więc pamiętaj, że Twoje dziecko będzie chłodne, kiedy będzie na zewnątrz. Niezależnie od pogody, pamiętaj, aby chronić dziecko czapką i płaszczem.

Ubierając dziecko na spacer, wybieraj buty z miękką podeszwą. Unikaj ozdobnych butów. Wybierz odpowiedni rozmiar dla stóp dziecka. Unikaj również małych skarpetek, gdyż mogą one ściskać paluszki dziecka. Na koniec pamiętaj, aby zawsze najpierw założyć dziecku pieluszkę, aby zapobiec kapaniu kupy na ubranie. Postawienie dziecka na nogi może pomóc Ci w procesie ubierania. Upewnij się, że używasz rąk, gdy prowadzisz dziecko przez ubranie.

Podczas zimy najlepiej wybrać ubrania wykonane z grubego i przytulnego materiału, aby utrzymać ciepło dziecka. Przy łagodnej pogodzie cienkie bawełniane ubrania mogą być noszone jako śpioszki. Możesz również założyć grubsze ubrania i kocyk, aby zapewnić dziecku komfort. Twoje dziecko będzie również potrzebowało ciepłej czapki. Ciepła czapka i buciki mogą ułatwić spacer na zewnątrz.

Choć wiosenna pogoda może być nieprzewidywalna, należy wziąć pod uwagę porę roku i warunki pogodowe. Ubierając swojego jedynaka na spacer, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę porę roku. W miarę możliwości noś ciepłą kurtkę przeciwdeszczową. Lekka czapka to kolejny niezbędny element. Jeśli zamierzasz być na zewnątrz przez dłuższy czas, rozważ ciepłą czapkę i gruby wełniany lub syntetyczny sweter. Po dotarciu do celu będziesz musiała zdjąć z dziecka płaszcz.

Dziecko powyżej 12 miesiąca życia jest niezwykle aktywne i nie usiedzi w miejscu wystarczająco długo, aby założyć kilka warstw ubrań. Aby odwrócić uwagę dziecka, użyj piosenek, gier i innych zabawek, które zajmą je podczas ubierania. Dobrą zasadą jest ubieranie dziecka o jedną warstwę więcej niż Ty. W łagodnym klimacie możesz ubrać dziecko w warstwę podstawową i środkową. Ale jeśli temperatura zmieni się niespodziewanie, powinnaś mieć ze sobą warstwę lub dwie cieplejszej odzieży.

Planując spacer, pamiętaj o zabraniu dziecku kapelusza. Będzie on chronił je przed słońcem i zapewni mu komfort. Kapelusz z pełną koronką zapewni więcej cienia, a pasek pod brodą pomoże utrzymać go na miejscu. Jeśli zabierasz dziecko na zewnątrz w ciepłe dni, możesz ubrać je w wygodne skarpetki i parę miękkich skórzanych kapci, które posłużą jako pierwsza para butów.

Podobne tematy