Wiedza o tym, jak modnie ubrać dziecko, to świetny sposób na zapewnienie, że będzie się ono świetnie bawić podczas rodzinnych wyjść i w codziennym życiu. Pamiętając o kilku wskazówkach, Twoje dziecko będzie gotowe na wszystko, od szkolnego przedstawienia po randkę z przyjacielem. Możesz nawet dać im radę, jak układać włosy i paznokcie, i upewnić się, że noszą odpowiednie akcesoria!

Odzież w rozmiarze jest ważna. Dzieci szybko rosną i szybko przerastają ubrania. Wielu rodziców wybiera rozmiar większy niż rzeczywisty rozmiar ich dziecka, aby ubrania trwały dłużej. Podczas gdy ta strategia jest dobra na krótką metę, nie jest dobrym pomysłem wybieranie ubrań, które wyglądają jak hand-me-downs starszego rodzeństwa dziecka. Outsized odzież tylko sprawi, że dziecko wydaje się krótszy, więc najlepiej kupić ubrania jeden lub dwa rozmiary większy niż są one obecnie noszenia.

Ubieranie dzieci odpowiednio zależy od sezonu. W miesiącach letnich grube tkaniny są nieodpowiednie, a noszenie cienkiego materiału w zimie może prowadzić do przegrzania lub nawet alergii. Wybierz ubrania, które pasują do pory roku, a Twoje dziecko będzie cieszyć się wyglądem. Jeśli to możliwe, pozwól dziecku samodzielnie wybierać ubrania – na dłuższą metę zaoszczędzi Ci to wiele czasu! Ważne jest, aby pamiętać również o pogodzie, ponieważ dzieci nie mogą powiedzieć, czy jest im gorąco czy zimno!

Pamiętaj, że ubrania dla dzieci muszą być wygodne i łatwe do noszenia, a także nie powinny utrudniać ich wzrostu. Powinieneś pozwolić im wybrać ubrania, które nie będą powodować dyskomfortu. Jeśli to możliwe, pozwól im wybrać własne ubrania noc wcześniej. Jeśli to możliwe, wybierz ubrania, które sprawiają, że wyglądają na nich dobrze zarówno z przodu, jak i z tyłu. Kiedy już będą wiedziały, które rzeczy chcą nosić, poczują się pewnie w sobie.

Nauczając dziecko ubierania się, najlepiej zacząć od rozmowy o krokach. Gdy dziecko jest małe, wystarczą proste słowa i zwroty. W miarę rozwoju języka dziecka, można wprowadzić bardziej szczegółowe instrukcje. W wieku 3 lat dzieci potrafią już prawie samodzielnie ubierać się bez Twojej pomocy. Dodanie kilku prostych zwrotów i słów zmotywuje je do współpracy i zrobienia tego, co jest dla nich najlepsze.

Choć stylowe ubrania są świetne na specjalne okazje, pamiętaj, że dzieci potrzebują miejsca do zabawy i biegania, więc wybierz wygodne ubrania, które pozwalają na ich naturalny ruch. Posiadanie miejsca do zabawy pomoże również Twojemu dziecku poczuć się lepiej, co przełoży się na lepsze zachowanie. Pamiętaj, aby pozwolić im przymierzyć ubrania w przymierzalni i wysłuchać ich opinii, jeśli powiedzą Ci, że coś im się nie podoba. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to sprawić, by były nieszczęśliwe lub źle się czuły w danym stroju.

Podobne tematy