Rozpoczęcie roku szkolnego wywołuje ogromne emocje zarówno u dzieci, jak i ich rodziców. Zwłaszcza, w przypadku gdy jest to pierwsza taka uroczystość malucha. Oczywiście na rozpoczęcie roku zazwyczaj wymagany jest odświętny strój. Zastanawiasz się, jakie buty dla dziecka wybrać na tę okazję? Przeczytasz o tym poniżej.

Rozpoczęcie roku szkolnego wywołuje ogromne emocje zarówno u dzieci, jak i ich rodziców. Zwłaszcza, w przypadku gdy jest to pierwsza taka uroczystość malucha. Oczywiście na rozpoczęcie roku zazwyczaj wymagany jest odświętny strój. Zastanawiasz się, jakie buty dla dziecka wybrać na tę okazję? Przeczytasz o tym poniżej.

Buty dla dziecka – jakie powinny być?

Każde dziecko dynamicznie się rozwija. Dlatego też jego ubiór powinien być dostosowany do aktualnych potrzeb. Buty dla dzieci, nawet te na szczególne okazje, muszą spełniać określone wymagania. Przede wszystkim muszą mieć miękką podeszwę, która pozwoli na swobodny ruch stopy. Takie buty dla dzieci są nie tylko wygodne, ale pomagają też w prawidłowym rozwoju. Obuwie na rozpoczęcie roku dla malucha nie może być również zbyt małe, ponieważ to spowoduje ogromny dyskomfort i może przyczynić się do powstania otarć. Jednak buty nie mogą być również za duże, bo dziecko będzie źle stawiać stopę, co może później spowodować problemy w prawidłowym chodzeniu.

Buty na rozpoczęcie roku dla dziewczynek – jakie wybrać?

Jeżeli Twoja pociecha wybiera się na rozpoczęcie roku szkolnego w ciemnej sukience lub spódniczce i białej bluzce, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup klasycznych lakierków, trzewików lub balerinów. Takie obuwie dla dzieci sprawdzi się idealnie w połączeniu z bardziej eleganckimi stylizacjami. Dodatkowo takie buty przydadzą się również na inne okazje, takie jak święta, chrzciny czy komunie. Twoja córka z pewnością je polubi, ponieważ wygląda bardzo dziewczęco i ozdobione są zazwyczaj pięknymi kokardami, błyszczącymi aplikacjami czy wstążkami.

Buty na rozpoczęcie roku dla chłopców – na jakie się zdecydować?

W przypadku chłopców trochę trudniej jest wybrać odpowiednie buty na rozpoczęcie roku szkolnego. Mali uczniowie zazwyczaj nie przepadają za oficjalnymi strojami. Dlatego też konieczne jest to, by wybrać obuwie dla dzieci, które będzie eleganckie i jednocześnie wygodne. Jakie buty sprawdzą się więc idealnie na początek roku szkolnego? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są klasyczne oksfordy, które będą pasować do każdego eleganckiego stroju. Jeżeli jednak Twój syn nie chce nosić takich butów dla dzieci, to są również inne rozwiązania. Możesz postawić na ciemne trampki, które dobrze będą prezentować się zarówno ze strojem sportowym, jak i wizytowym. Można je zakładać do jeansów, ale ze spodniami na kant lub chinosami również będą dobrze wyglądać. Wybór trampek na pewno zadowoli Twojego syna i będzie chętnie w nich chodzić.

Podsumowanie

Rozpoczęcie roku szkolnego to uroczystość, która wywołuje mnóstwo emocji. Zazwyczaj ma oficjalny charakter i każdy uczeń powinien tego dnia przyjść do szkoły w eleganckim ubraniu. Wybór butów dla dziecka na taką okazję nie jest prosty. W przypadku dziewczynek idealnie sprawdzą się lakierki, baleriny lub trzewiki dziecięce. W przypadku chłopców najlepszym rozwiązaniem są klasyczne oksfordki. Jednak nie każdy uczeń czuje się w nich dobrze, dlatego też alternatywą są ciemne trampki.Podobne tematy