Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z euro-baby.pl

Zarządzanie dzieckiem z temperamentem może być niezwykle stresującym procesem. Ale nie jest to niemożliwe. Oto kilka strategii radzenia sobie z temperamentnym dzieckiem. Pamiętaj, że te dzieci nie chcą być trudne. Musisz modelować pozytywne umiejętności społeczne, zapewnić bezwarunkową miłość i poświęcić trochę czasu dla siebie. Dzięki temu Twoje dziecko nauczy się radzić sobie ze swoim temperamentem. Ale zanim zaczniesz pracować nad rozwiązaniem, musisz zrozumieć przyczyny zachowań temperamentalnych.

Celem rodzicielstwa nie jest zmiana temperamentu dziecka, ale pomoc mu w jak najlepszym wykorzystaniu jego własnego. Każde dziecko ma obszary, w których się doskonali i obszary, w których się zmaga. Dowiadując się więcej o temperamencie dziecka, możesz dostosować swoje podejście do jego mocnych stron i pomóc mu poszerzyć jego świat i poczuć się pewnie. W ten sposób można uniknąć walki o władzę i innych wspólnych problemów związanych z wymagającymi temperamentami.

Twój temperament dziecka powinien być brany pod uwagę przy ustalaniu granic. Trudne dziecko może być wrażliwe na środowisko wokół nich i potrzebuje czasu w samotności. Jeśli tak jest, spróbuj zaplanować trochę czasu dla dziecka, aby zastanowić się, zanim się odezwie. Dzięki temu dziecko nauczy się, że „bicie” nie rozwiąże jego problemów. Co więcej, zachęci dziecko do mówienia o swoich uczuciach bez używania środków fizycznych.

Dzieci o trudnym temperamencie są bardziej podatne na tantry, drażliwość i impulsywność. Na szczęście, pomimo tego, zawsze będą podatne na tantry, jeśli nie zostanie to odpowiednio zaadresowane. Oprócz zrozumienia, co powoduje napady złości u dziecka, należy również poznać temperament dziecka. Poprzez zrozumienie temperamentu dziecka, możesz odpowiedzieć na jego unikalną osobowość w najlepszy możliwy sposób. Powinieneś obserwować swoje dziecko, aby zrozumieć jego preferowany sposób podejścia do świata.

Aby poradzić sobie ze złym temperamentem swojego dziecka, pamiętaj, że próbuje ono nauczyć się umiejętności kontrolowania swoich emocji. Zły temperament można porównać do szczeniaka, który potrzebuje treningu, aby wypracować odpowiednią zabawę, wykorzystanie energii i zasady. Ważne jest, aby rodzice ustalili granice dla swoich dzieci, aby uniknąć wybuchów. Jeśli nie ustalisz jasnych zasad i granic, twoje dziecko będzie tylko dorastać, aby być bardziej zmiennym i niekontrolowanym.

Główne przyczyny trudnego temperamentu obejmują nieregularne funkcje ciała, brak zdolności adaptacyjnych i negatywne nastroje. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że dzieci z tym temperamentem są również bardziej prawdopodobne, aby mieć problemy emocjonalne i behawioralne później w życiu. Chociaż temperament jest ważnym czynnikiem, należy pamiętać, że środowisko dziecka jest równie ważne w kształtowaniu jego zachowania. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, poproś dziecko o udział w zajęciach z modyfikacji zachowania.

Podobne tematy