Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z przedszkolak.eu

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, co może bezpiecznie jeść 7-miesięczne dziecko, to trafiłaś we właściwe miejsce. Istnieje szeroka gama pożywnych pokarmów, które Twoje dziecko może zacząć jeść, a ta lista to tylko mała próbka. Najlepszym pokarmem na początek są owoce i warzywa w postaci przecierów lub puree. Jeśli nie masz dostępu do tych pokarmów, zawsze możesz spróbować pełnoziarnistych płatków dla dzieci lub puree.

Powinnaś karmić dziecko dwiema do trzech łyżek miękkiego pokarmu co najmniej dwa razy dziennie. Podczas gdy dzieci mogą przełknąć tylko niewielką ilość na raz, ważne jest, aby zaoferować różnorodność, aby pomóc im przyzwyczaić się do nowych smaków. Dobrym pomysłem jest karmienie dziecka tylko wtedy, gdy wykazuje ono oznaki głodu i sytości. Kiedy dziecko jest starsze, możesz zwiększyć ilość jedzenia, które dziecko je.

Owoce i warzywa są świetnym sposobem na wprowadzenie nowych smaków i tekstur do dziecka. Jeśli chodzi o puree, możesz je wypróbować, mieszając z nimi mleko matki lub formułę. Możesz również zblendować mięso lub warzywa na bulion. Upewnij się, że używasz szerokiego śliniaka, aby sprzątanie było mniej kłopotliwe. Kiedy zaczynasz dodawać nowe pokarmy, spróbuj podawać je w małych ilościach. Spróbuj podawać dziecku łyżeczkę lub dwie dwa razy dziennie. Staraj się być w pobliżu, aby pomóc mu w chwytaniu przedmiotów. Zawsze upewnij się, że dokładnie myjesz owoce i warzywa oraz usuwasz nasiona i pestki.

Jajka są kolejnym wspaniałym źródłem białka dla Twojego dziecka. W wieku siedmiu miesięcy możesz wprowadzić do nich swoje dziecko. Jednak omlety i gotowane jajka są dla nich zbyt suche. Jajecznica zwykle jest lepsza dla niemowląt, a także spodoba im się miękka tekstura. Dzięki temu dziecko nauczy się odróżniać pokarmy stałe od płynów. Wtedy będzie gotowe do przejścia na pokarm stały.

W miarę rozwoju dziecka spróbuj wprowadzić pokarmy z palców i warzywa. Przyjazne dla dziecka pokarmy palcami obejmują miękkie owoce i warzywa, makaron, ser i suche płatki śniadaniowe. Najlepiej zacząć od małych porcji i podawać je po kolei. Wprowadzając nowe pokarmy, pamiętaj o dodaniu do nich mleka matki lub mieszanki. Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na pewne pokarmy, pamiętaj, aby oferować delikatne kęsy zamiast całych posiłków.

Kiedy dziecko powinno zacząć jeść stałe pokarmy? Przejście od mleka matki do pokarmów stałych rozpoczyna się zazwyczaj około szóstego miesiąca życia. Do siódmego miesiąca, większość rodziców zaczyna wprowadzać pokarmy stałe i ma stałą rutynę karmienia stałego. W tym czasie dziecko powinno już wykazywać oznaki głodu i pobudzenia. Będzie również gotowy do łyżki, jeśli może otworzyć usta bez wsparcia.

Niektóre pokarmy, które powinny być unikane w tym wieku obejmują hot-dogi, popcorn, nasiona i twarde surowe owoce i warzywa. Masło orzechowe i inne podobne pokarmy nie są zalecane, dopóki dziecko nie będzie starsze, ale nadal są zdrowym przysmakiem dla Twojego dziecka. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że siedzisz podczas gdy Twoje dziecko je pokarmy stałe. Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, która uczy swoje dziecko jak prawidłowo jeść!

Podobne tematy