Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu babyboss.pl

Istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na to, kiedy zdecydujesz się na pierwsze dziecko. Na przykład wielkość domu może mieć wpływ na to, kiedy zdecydujesz się na dziecko. Większy dom może być konieczny, jeśli chcesz dzielić pokój ze swoim partnerem. Jeśli Twój dom nie jest wystarczająco duży, aby pomieścić pokój dziecięcy, możesz nie chcieć mieć dziecka. Wreszcie, możesz nie mieć pieniędzy na dwoje dzieci, więc decyzja o tym, kiedy mieć pierwsze dziecko, powinna być oparta na twojej sytuacji finansowej i twoim związku.

Inne czynniki, które powinny wpłynąć na to, kiedy zdecydować się na pierwsze dziecko, obejmują to, ile czasu pozostało. Noworodek pochłania dużo twojego czasu i energii. Podobnie maluch wymaga dużo energii, a Ty możesz jej jeszcze nie mieć. Jeśli jesteś już pracującym rodzicem, powinieneś rozważyć swój harmonogram pracy, zanim zdecydujesz się na posiadanie kolejnego dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś mieć dziecko, zanim twoje drugie dziecko skończy pięć lat.

Życie twojego pierwszego dziecka będzie pełne zmian, ale przygotowanie teraz pomoże ci poradzić sobie z szaleństwem wczesnego niemowlęctwa. Planowanie z wyprzedzeniem sprawi, że ten czas będzie znacznie łatwiejszy dla Ciebie i Twojego partnera. Pamiętaj, że planowanie jest kluczowe! Nie chcesz czuć się przytłoczony przez nowe dziecko. Jeśli chcesz cieszyć się pierwszymi latami jako rodzic, mądrze wykorzystaj swój wolny czas. Twoje życie nigdy nie będzie takie samo! Powinieneś również jak najlepiej wykorzystać czas, który masz przed urodzeniem dziecka. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było zdrowe i szczęśliwe, upewnij się, że otrzymuje ono potrzebne mu pożywienie.

Przemyśl swoje zasoby finansowe i swój system wsparcia społecznego. Czy będziesz mieć wystarczającą opiekę nad dzieckiem? Czy będziesz w stanie poradzić sobie z dzieckiem? Dziecko będzie kosztować około 10 000 dolarów rocznie. Powinieneś również wziąć pod uwagę swoją sytuację zawodową i miesięczny budżet przy podejmowaniu decyzji, kiedy zdecydować się na pierwsze dziecko. W końcu posiadanie drugiego lub trzeciego dziecka jest trudniejsze dla kariery kobiety. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą sobie pozwolić na rzucenie pracy i opłacenie opieki nad dzieckiem, jeśli utrzymają swoją pracę.

Mając małe dzieci mogą również pomóc w przygotowaniu się do pierwszego dziecka. Pozwalając im uczestniczyć i przyczyniać się do rodziny, zobaczą swoje własne znaczenie i wkład. Następnym razem, gdy poznają nowe rodzeństwo, mogą być przytłoczone, więc uważnie obserwuj ich reakcje. I pamiętaj, że jest to szczególny czas dla Twojego dziecka. Spraw, aby ten dzień był niezapomniany! Kiedy zdecydować się na pierwsze dziecko

Podobne tematy