Jeśli zastanawiasz się: „Czy kładzenie dziecka na brzuchu jest bezpieczne?”, nie jesteś sama. Wielu ekspertów zgadza się, że spanie na brzuchu jest bezpieczne dla dziecka, o ile może się ono bezpiecznie przewrócić i odpocząć na plecach. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dziecko nie jest w stanie samo się przewrócić i wybiera sen na brzuchu. To może prowadzić do dziecka doświadczającego problemów z oddychaniem.

Pierwszym krokiem w procedurze jest monitor pH i impedancji przełyku. Ten test mierzy ilość kwasu i płynu w przełyku i żołądku dziecka. Procedura ta wymaga cienkiej rurki, która ma być wprowadzona przez nos dziecka i dołączyć do monitora. Ta rurka będzie noszona przez dziecko przez 24 godziny i pomoże lekarzowi określić, czy kwas jest zbyt wysoki lub zbyt niski.

Tummy time to dobra okazja do nawiązania więzi z dzieckiem. Nie tylko pomoże im rozwinąć umiejętności motoryczne i wzmocnić mięśnie szyi, ale także zapobiegnie płaskim plamom z tyłu głowy. Płaskie miejsce jest spowodowane przez płyty czaszki przesuwając się z wyrównaniem, więc czas brzuszka pomaga zmniejszyć to ryzyko. Czas spędzony na brzuszku pomoże również wzmocnić ich oczy. Tak więc, ważne jest, aby zachęcić swoje dziecko do spędzania czasu na brzuchu jak najwięcej.

Innym problemem, który może wystąpić podczas procesu dostawy jest gastroschisis. Ta wada wrodzona jest rzadka, ale może się zdarzyć. Żołądek, wątroba i jelita mogą wystawać poza ciało dziecka. Organy te mogą być problemem dla dziecka, jeśli otwór jest wystarczająco duży, i może prowadzić do tego, że dziecko jest niedożywione.

Ten stan jest zwykle diagnozowany podczas ciąży, a chirurg może zasugerować operację gastroschisis. Ta operacja jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na umieszczeniu dziecka na brzuchu. Procedura jest wykonywana na dziecku w znieczuleniu ogólnym, co zapobiega odczuwaniu przez dziecko bólu lub dyskomfortu. Chirurg następnie zbada jelito, aby zobaczyć, czy zostało uszkodzone lub zablokowane. Niektóre dzieci będą musiały mieć maszynę do oddychania po operacji.

Niektóre dzieci nie lubią leżeć na brzuszku na początku. Większość dzieci woli spać na plecach, więc położenie ich na brzuszkach wymaga od nich zbudowania siły do podniesienia głowy. W miarę jak rosną w siłę, wkrótce zaczną cieszyć się czasem spędzonym na brzuszku. Do trzeciego miesiąca życia będziesz zaskoczona, jak szybko Twoje dziecko zacznie cieszyć się z leżenia na brzuszku.

Podobne tematy